Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Ana SayfaBölge HaberleriBafra HaberleriBAFRA BELEDİYESİ LARVA MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

BAFRA BELEDİYESİ LARVA MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisineklerin üreme noktalarında larva ilaçlama çalışmalarını başlattı.

Oluşturulan ekipler tarafından mazgal ve logarlar, birikinti sular, çöp alanları ve konteynerleri, metruk binalar ve larva üreyecek her türlü yerde ilaçlama çalışmaları hızla yapılıyor. Bu tip alanlarda düzenli aralıklarla yapılan larva ve ergin mücadelesi yaz aylarında karşılaşılacak popülasyonun büyük ölçüde azaltılmasına katkı sağlıyor.

Vatandaşların bahar ve yaz dönemlerini rahat geçirmelerinin yanı sıra çevre sağlığı açısından da önemli olan larva ile mücadelede insana ve çevreye zarar vermeyen ilaçlar kullanılıyor.

Sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanında ilaçlama yaparak büyümelerini önlemek için vektörle mücadelede en önemli aşama olan larva mücadelesi, ilçenin mahallerinde larva üremesine müsait tüm alanlarda, periyodik olarak devam edecek.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. Asıl sivri sinek sahil kesiminde yeşilyazı Doğanca koşu köyü bu civarda akşam sahilde oturulmuyor. Burada yaşayanlar akşam evlerinin bahçesinde bile oturamıyor. Bu bölgelere ağırlık verilebilir. İnsan sağlığını tehdit eder boyutta…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments